Rimóczi Hajnalka – Kiskunmajsa
Hajni 2002-ben kezdte el vállalkozását, miután a Fóti Népművészeti Iskolát elvégezte. Laci 2004-ben csatlakozott be a vállakozásba. Tevékenységük szerint a magyarság teljes viseletét autentikus adatközlők által kutatják és állítják elő.
Á. Fúrús András – Kiskunmajsa
Fúrús Kertészet: egynyári- és balkonvirágok
Tájház és Kenyérsütőház – Kiskunmajsa
A Tájház és Kenyérsütőház Kiskunmajsa egyik legrégebbi építészeti emléke, mely hűen tükrözi a Kiskunságra jellemző népi építészet vonásait. Az egykori funkciójára utal az elnevezése, hiszen mindig kenyérsütőházként üzemelt.
Mártonné Paragi Julianna – Kömpöc
Márton Gyűjteményes Ház – autentikusan berendezett tájház jellegű parasztház és hagyományőrzés.
Tóth Virágkertészet – Csólyospálos
Egynyári növények szaporítóanyagának előállítása, és forgalmazása. Muskátlit, balkonnövényeket, virágvetőmagokat, és tálcás magvetéseket kínálnak.
Helytörténei Gyűjtemény – Csólyospálos
Csólyospáloson 2011-ben nyitotta meg kapuit a nagyközönség számára is elérhető Helytörténeti Gyűjtemény, mely régi emlékeket idéző dokumentumokon, fényképeken és használati tárgyakon keresztül mutatja be a település történetét.
Sárközi Ferenc Tájmúzeum és Kultúrotthon – Bácsfeketehegy
A Tájházat 2014-ben vette használatba a bácsfeketehegyi közösség, melynek felépítéséhez az anyagi hátteret a „Meggy és Méz” elnevezésű IPA pályázatnak köszönhetően sikerült biztosítani.
Tájház – Jászszentlászló
Jászszentlászlón, a Jókai Mór utcában található a falu egyik legrégebbi, eredeti stílusában fennmaradt épülete. A ház a századforduló idején, 1900 tájékán épült, amelynek építtetői Győrök Julianna és Tápai Ferenc voltak.
Kiskun Emlékhely – Szank
E történeti emlékpark a középkorban, a 13. század közepén Magyarországra költözött keleti eredetű népnek, a kunoknak állít emléket. A kunok a tatárjárás vérzivataros évei folyamán leltek itt új hazára, majd a hosszú évszázadok során, kulturális hagyatékuk egyes elemeit megőrizve, beolvadtak a magyarságba.